problemi pocetnika...odvajanje gela pucanje ...trajnost

Razne teme o noktima

Re: problemi pocetnika...odvajanje gela pucanje ...trajnost

Postod Bubamara » Čet 28 Apr, 2011 19:05

Izgleda da nije bio problem u shablonima, nego u meni...kao i obichno... :D Nashla sam foru. S obzirom da radim sa trofaznim gelovima, prvo nanesem izuzetno tanko bazu na prirodan nokat i onda tek stavim shablon, u tom sluchaju kad se nokat malo uchvrsti, lepo legne shablon ispod nokta. :D Posle toga ili uradim bazom izlivanje, ili bilderom, nije nikakva razlika, koliko sam uspela da primetim. Nadam se da je to ok sistem jer mi stvarno, k'o za inat, dolaze sa noktima bez ivica, bez noktiju uopshte, tj. chesto su im izgrickani...samo shto mi bez prstiju ne dolaze... :D :D
Bubamara

Pridružio se: Čet 14 Apr, 2011 04:43

Postod anamarija » Pet 29 Apr, 2011 14:42

Kada nema ivica noktiju, to stvarno predstavlja problem za postavljanje sablona kako treba. Kada ti dodje neka sa izgrickanim noktima, ponudi joj nadogradnju umesto izlivanja. Objasni joj da ce joj tada nokti duze trajati i lepse ce izgledati, zato sto kod izgrickanih noktiju stvarno je tako. Sistem rada ti je ok.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Pridružio se: Pet 12 Jun, 2009 09:54

Postod Bubamara » Ned 01 Maj, 2011 19:59

...opet ja....danas sam probala mami da uradim na jednom noktu nadogradnju sa Akzent gelom...joj...ovako...:

1. jako kratak nokat;
2. jedva sam podgurala shablon i dobro nabildovala;
3. probala da oblikujem nokat turpijom /nishta odozgo/...i sve se odvojilo!!!!

Onda sam probala da na drugi nokat, predhodno isturpijan i matiran, nanesem jedan sloj, pa josh jedan, poshto mama nece french, vec samo da izbilduje prirodan nokat i opet se sve odvojilo!

Mama je sebi radila nokte sa OPI trofaznim gelovima i bila je zadovoljna. Kada sam je ja nagovorila da sa OPI predje na Professionails pojavila joj se alergija /sitni mehurici iznad zanoktica i plikovi na jagodicama prstiju/, pa je prestala da radi bilo shta vezano za nadogradnje.

Meni sada nije jasno kako da postignem nadogradnju i bildovanje sa Akzent gelom, narocito u maminom slucaju, jer ima izuzetno tanke nokte.

Malopre sam gledala cene za providne tipse i cena u klaseru od 250 komada je 3.600,00 rsd....katastrofa...ima li to negde jeftinije, jer imam utisak da sam pochela da se vrtim u krug sa eksperimentisanjima i kombinacijama.
I cene providnih shablona su katastrofalne...oko 2.500,00 rsd :(
Bubamara

Postod anamarija » Ned 01 Maj, 2011 23:09

Kao prvo da budem iskrena ja stvarno neznam na sta mislis kada kazes BILDOVANJE.

Kao drugo ti treba da razgranicis sta je nadogradnja a sta izlivanje jer u prvom redu si napisala da si radila nadogrdnju dok ispod navodis postupak gde se koristi sablon, a sablon se koristi za izlivanje, tako da ja nemogu da shvatim da li si joj radila nadogradnju ili izlivanje.

Tvoja mama je verovatno alergicna na neki hemiski sastav koji se nalazi u Professionails proizvodima i zato joj je izbila alergija, to nema veze sa nadogradnjom jer to bi joj se isto desilo i da je radila izlivanje ili ojacanje tim proizvodima.

Cene providnih tipsi su uvek skuplje od redovnih tipsi.

Da bih ti dala odgovor kakav ocekujes moras da mi navedes postupak rada do detalja sta si radila, sta si koristila od pribora i materijala, koliko si debelo nanela koji sloj gela...
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod takili76 » Uto 03 Maj, 2011 12:14

ćao devojke :D pročitala sam na fb da preporučuju izlivanje kod izgrickanih noktiju (videla slike pa tamo nema pola noktne ploče :o ). uopšte mi nije jasno kako, dali je neka od vas to radila i dali može da mi objasni kako.
takili76

Pridružio se: Čet 27 Jan, 2011 12:43

Postod Bubamara » Sre 04 Maj, 2011 01:36

Vidim da sam neshto izbrljala dok sam ti pisala, nisam obratila pazhnju. Naravno, znam shta je izlivanje, a shta nadogradnja. :) U pitanju je bilo izlivanje. Pripremila sam nokat, postavila shablon i premazala malo deblje preko celog nokta i na shablonu izlila duzhinu i oblik. Medjutim, kad sam skinula shablon, skinula sam i tu izlivenu plastiku. :S Samo se odvojilo od nokta i ostalo na shablonu. Imash li predstavu shta sam zeznula? Hvala puno i izvini shto gnjavim. :S
Bubamara

Postod Bubamara » Sre 04 Maj, 2011 01:41

takili76 je napisao:ćao devojke :D pročitala sam na fb da preporučuju izlivanje kod izgrickanih noktiju (videla slike pa tamo nema pola noktne ploče :o ). uopšte mi nije jasno kako, dali je neka od vas to radila i dali može da mi objasni kako.

Pokushala sam ja skoro to da uradim, a pokazala mi je jedna devojka koja se bavi noktima vec duzhe vreme. Prvo izlijem jako malo bez shablona po mesu, tek toliko da mogu da podmetnem shablon, onda odignem taj deo gela od kozhe, i pod to podmetnem shablon. Ne znam da l' si me razumela, al' tako nekako sam uspela da izvedem. :D E sad ne znam da li je to ok i koliko dugo ce trajati nokti. :)
Bubamara

Postod takili76 » Sre 04 Maj, 2011 09:15

pa probaću pa ću videti kako će ispasti, hvala puno :) :) :)
takili76

Postod anamarija » Sre 04 Maj, 2011 09:23

takili76 je napisao:ćao devojke :D pročitala sam na fb da preporučuju izlivanje kod izgrickanih noktiju (videla slike pa tamo nema pola noktne ploče :o ). uopšte mi nije jasno kako, dali je neka od vas to radila i dali može da mi objasni kako.

Bubamara ti je lepo objasnila postupak izlivanja kod izgrickanih noktiju. :D :D Generalno nokti krace traju na izgrickanim noktima jer je nokatna ploca ostecena i takve osobe i dalje stavljaju nokte u usta ili jednostavno cackaju gel na noktima i tako skracuju vek trajanja noktiju, tako da trajnost varira od osobe do osobe.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod takili76 » Sre 04 Maj, 2011 09:26

hvala , imam jednu devojku sa baš izgrickanim noktima pa ću probati :D :D :D
takili76

PrethodniSledeća

Povratak na Sve o noktima