nail art ( ukrasavanje noktiju )

Razne teme o noktima

nail art ( ukrasavanje noktiju )

Postod anamarija » Sre 24 Jun, 2009 00:34

u poslednje vreme se sve cesce devojke opredeljuju za nail art. nokti se mogu ukrasiti slicicama, cirkonima, sljokicama, perlicama... kao i rucno iscrtanim detaljima. cak i najmanji ukras na noktu pretvorice jednobojno izlakirane nokte u nesto sasvim posebno.sare mozete uskladiti prema garderobi ili nakitu koji nosite a cak vam nokti ako su dobro ukraseni mogu zameniti nakit.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Pridružio se: Pet 12 Jun, 2009 09:54

Re: nail art ( ukrasavanje noktiju )

Postod bobana » Čet 09 Jul, 2009 20:58

ja sam fanatik za ukrasavanje nemogu da zamislim da su mi nokti obicni, uvek se trudim da ispadnu neobicno-obicni hahaha hocu reci neobicne sare na jednostavnu podlogu 8-)
bobana

Pridružio se: Čet 09 Jul, 2009 20:45

Postod anamarija » Ned 10 Jan, 2010 23:33

savetovala bi devojkama koje jos nisu isprobale nail art da krenu sa necim jednostavnijim npr. slicice ili cirkone dok ne oforme neki svoj stil. veoma je vazno da nokti imaju neku celinu pod tim podrazumevam da presvega devojka zna sta hoce i da to sto je zamislila ima smisla.potrebno je da se ukras na noktu slaze sa podlogom i da su boje uklopljene.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod medena » Pon 11 Jan, 2010 00:30

za saranje koristim cackalicu i razmazujem boje po noktima, sarice su bas COOL. shvatila sam iz prirucnika da se to zove mermerisanje.volim kada su sare nedefinisane.
medena

Pridružio se: Pon 11 Jan, 2010 00:06

Postod anamarija » Pon 15 Mar, 2010 09:47

u poslednje vreme sve cesce se rade nokti sa sljokicama. sljokice mogu biti raznih boja i one zamenjuju klasicnu belu french liniju. za promenu je izuzetno lepo videti devojke kako se prilagodjavaju novinama.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod anamarija » Ned 16 Maj, 2010 23:06

Cao svima

Posto se mnoge devojke ne snalaze bas najbolje sa crtanjem i ukrasavanjem noktiju resila sam da pomognem i da pokazem korak po korak kako se to radi.

Postoji tehnika crtanja na noktima koja se zove MERMERISANJE. To je ustvari razvlacenje jedne ili vise boja po noktu. Od toga se mogu napraviti sare, celi nokti ili samo izrastak nokta.

Da se izvede sara provo je potrebno izlakirati nokat jednobojno, frenc ili samo bezbojni lak. Kad se radi ova tehnika radi se nokat po nokat, zato sto se kapljice laka razvlace na podlozi koja je vlazna da nebi ostale brazde. Pokazacu vam kako se izvodi sara na noktu koji je predhodno izlakiran bezbojnim lakom. Odaberite lak koji je jace boje i krec beli lak. Na noktu cetkicom stavite kap tamnog laka a u ovom slucaju ja cu koristiti crni. Odmah preko te kapi stavite kap belog laka.
Slika
Sada uzmite silo koje moze biti drveno ili metalno i lagano razvucite kapljicu laka u jednom smeru.
Slika
Isto tako mozete poredjati vise kapi jednu ispod druge i silom dok razvlacite spajate te kapi jednu u drugu.
Slika
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod anamarija » Pon 17 Maj, 2010 15:49

Da bi ste ovako izlakirali nokte, prvo je potrebno nokte namazati podlogom za lak. Potom izlakirajte nokte svetlo srebrenim lakom. Kada se on malo prosusio na izrastak noktiju koso lakirajte bordo lakom. Kada se i on prosusio uzmite tackalo, umocite ga u crni lak i tackice stavljajte na kosoj liniji izmedju bordo i srebrenog laka. Uzmite cetkicu za crtanje sa dugom dlakom i crnim lakom izvucite dve krivudave linije od donjeg coska kose crte. Kada se sve to prosusi nokte premazite zavrsnim sjajem. Na kraju uzmite 3D leptire i sa malo lepka zalepite leptire na noktima, u zavisnosti od ukusa mozete staviti samo jedan leptir ili vise.

Slika
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod barbara » Čet 20 Maj, 2010 00:43

jOj super je nokat,probala sam tvoj predlog mermerisanje,super mi je ispalo.Da li moze cackalica ili nesto slicno da posluzi umesto tackala ,neka ideja za crtanje ako nemamo tackalo i tu specijalnu cetkicu za nail art?
barbara

Pridružio se: Čet 13 Maj, 2010 22:27

Postod anamarija » Čet 20 Maj, 2010 11:18

Tackice se iskljucivo rade tackalom jer jedino sa njim mogu da se postave prave i definisane tacke. Vecina tackala imaju razlicite loptice na dva krajeva sto ti omogucava crtanje razlicitih velicina tacaka. Bas nista nemoze da zameni tackalo a da su lepo iscrtane tackice.
Svi crtezi na noktima koji se crtaju lakovima rade se cetkicama za crtanje. To su tanke cetkice i duzina dlake varira od toga cemu sluze, npr. cetkice sa dugom dlakom sluze za crtanje linija bilo da su prave ili krivudave, dok cetkice sa kracom dlakom sluze za crtanje cvetova i raznih oblika.
Svaki iscrtan nokat mora da se crta cetkicama, jedino ako se koriste pecati, slicice, cirkoni.....onda ti netreba tackalo ili cetkice.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod barbara » Sub 05 Jun, 2010 11:49

Da li je neko koristio ukrasne folije za nokte,svidja mi se kako izgleda ali nisam sigurna kao se stavljaju,da li ima poseban lepak za njih ili idu na vlazni lak?
barbara

Pridružio se: Čet 13 Maj, 2010 22:27

Sledeća

Povratak na Sve o noktima